Haber

YTB ​​Başkanı Eren: Vatandaşımızın yoğun ilgisini bu seçimde de görüyoruz

Almanya’daki temasları kapsamında Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndaki oy kullanma merkezini ziyaret eden Eren, açıklamalarda bulundu. Yurt dışında yaşayan 3.4 milyon seçmenin bulunduğunu vurgulayan Eren, yurt dışında 6. kez oy kullandığını ifade etti.

 

Bu seçimde vatandaşların sandıklara yoğun ilgisi olduğunu anlatan Eren, şunları kaydetti: “3,4 milyon seçmenimiz var. Son seçimde oy oranı yüzde 50’nin üzerindeydi ve bu seçimde vatandaşlarımızın yoğun ilgisini görüyoruz. Almanya’da bugüne kadar yaklaşık 470 bin vatandaşımız oy kullandı. Bu yüzde 33’lük bir artış. Geçen seçime kıyasla, “Bu hafta sonu büyük bir kalabalık bekliyoruz. Vatandaşlarımızı mümkün olduğunca hafta içi oy kullanmaya davet ediyoruz.”söz konusu.

“SON DERECE GÜVENLİ BİR SEÇİM ORTAMI VAR”

Demokrasi şenliği olduğunu ifade eden Eren, bu durumdan memnun olduklarını sözlerine ekledi. Sandıklar ayaklarına geldiği için vatandaşların da mutlu olduğunu dile getiren Eren, şunları kaydetti: “Yanlarında iki memur ve parti temsilcisi ve gözlemci var. Burada çok güvenli bir seçim ortamı var. 13 gün boyunca her parti kendi kilidini oyların saklandığı odaya kilitliyor. Türkiye bu konuda dünya ülkelerinin açık ara önünde. 73 ülkede 160 oy kullanma merkezinde bu operasyonu kimse yapamaz”dedi.

menderes-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu