Haber

Anket: Amerikalıların yüzde 70’i Biden’ın yeniden seçilmek için aday olmasını istemiyor

CNCBC televizyonu ile Tüm Amerika Ekonomik AraştırmasıABD genelinde şirket 2024 seçimlerinehakkında bir anket düzenledi

Ankete göre ABD halkının yüzde 70’i Biden’ın 2024’te yeniden seçilmek için aday olmasını istemiyor.

Demokrat Parti seçmeninin yüzde 57’si Demokrat Başkan Biden’ın ikinci dönem aday olmaması gerektiğini belirtirken, bu oran Cumhuriyetçilerde yüzde 86, kendini bağımsız olarak tanımlayan seçmenlerde yüzde 66 oldu.

Biden’ın lider olarak görevini iyi yaptığını düşünenlerin oranı Ekim’de yüzde 46’dan Kasım’da yüzde 41’e düşerken, Biden’ın politikalarını onaylamadığını söyleyenlerin oranı yüzde 50’den yüzde 54’e çıktı. .

Ankete katılanların yalnızca yüzde 14’ü ekonominin çok iyi olduğunu söylerken, ankete katılanların yüzde 38’i Biden’ın ekonomi politikalarını onayladığını söyledi.

Neden olarak sağlık durumu ve yaş gösterildi

Katılımcıların çoğunluğunun yaşı ve Sağlık durumunu gerekçe göstererek Biden’ın aday olmasını istemedi.Ankete katılanların yüzde 61’i, geçen ay 2024 için adaylığını açıklayan eski Başkan Donald Trump’ın bir dönem daha başkan olmasını istemediğini ortaya koydu.

Ankette, Cumhuriyetçilerin yüzde 37’si, bağımsızların yüzde 61’i ve Demokratların yüzde 88’i dahil olmak üzere yanıt verenlerin yüzde 61’i, Trump’ın ikinci bir dönem için aday olmasını istemediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu